CZWARTEK 02.04.2020 - MATERIAŁY GRUPA VI

Opublikowano: 2020-04-01 22:18, Numer artykułu: 23948 , Autor: E.Jagodzińska

1.Zestaw ćwiczeń gimnastycznych

Potrzebne będą plastikowe kręgle lub zamiennie plastikowe butelki po wodzie mineralnej

 • Zabawa pt „ Posłuszne kręgle”- dziecko porusza się swobodnie po pokoju, trzymając kręgle w rękach. Na mocne klaśnięcie rodzica zatrzymuje się i manipuluje kręglami: podaje je sobie z jednej ręki do drugiej, z przodu, za plecami, pod kolanami; podrzuca je i łapie

 • Ćwiczenia  „Jak najdalej w przód” - dziecko  i rodzic w siadzie prostym ( siad z nogami prostym wyciągniętymi do przodu), kręgle trzymamy w obu rękach. Skłon tułowia w przód, sięganie rękami z kręglami jak najdalej w kierunku stóp (kolana są proste).

• Skręty  „Na prawo, na lewo” - siad skrzyżny, trzymamy kręgle na głowach, przytrzymując je rękami, łokcie skierowane na zewnątrz. Wykonujemy skręty tułowia w prawo i w lewo; co pewien czas wykonujemy kilka rzutów i chwytów kręgli.

 • Skrętoskłony „ Witamy stopy” -  siad rozkroczny ( siad prosty, nogi są w rozkroku), kręgle trzymamy oburącz w górze; wykonujemy skrętoskłon do lewej stopy – przywitanie jej kręglem, wyprost; wykonujemy skrętoskłon do prawej stopy – przywitanie jej, wyprost (podczas ćwiczenia staramy się nie zginać kolan, kręgle trzymamy obiema rękami).

• Ćwiczenie „ Oglądamy kręgle” - leżenie przodem, trzymamy kręgle w obu rękach przed głową. Unosimy głowę, prostują ręce( łokcie oderwane od podłogi); oglądamy kręgle, wytrzymujemy przez chwilę. Potem powrót do leżenia – odpoczynek.

 • Ćwiczenie „Spotkanie” - leżenie na plecach, trzymamy kręgle w obu rękach wyciągniętych za głową. Jednocześnie wznosimy obie nogi i ręce – dążą do spotkania nóg z kręglami; potem powracajmy do pozycji wyjściowej.

Na zakończenie leżymy na plecach i głęboko oddychamy przy muzyce relaksującej- odgłosy wiosny https://www.youtube.com/watch?v=07tsNO76hiw

 

2. Założenie hodowli cebuli.

Potrzebne będą: cebulka dymka, gaza, plastikowy pojemnik (przezroczysty) lub słoik, gumka recepturka, konewka.

  • Założenie hodowli cebuli- górną część pojemnika lub słoika  zakrywamy gazą, a następnie przy pomocy dziecka mocujemy ją za pomocą gumki recepturki.  Na środku gazy kładziemy cebulę i wlewamy do pojemnika lub słoika wodę tak, aby cebula była w niej lekko zanurzona. Odstawiamy hodowlę w wyznaczone słoneczne miejsce do codziennego obserwowania jej wzrostu  oraz dbania o to, aby cebula zawsze miała odpowiednią ilość wody.

Życzymy miłej zabawy!

 

Proszę wykonać zadania z kart pracy cz.4 str.28-29