DZIECI Z GRUPY II POZNAJĄ PROCES TWORZENIA CIASTA DROŻDŻOWEGO

Dzieci z II grupy poznają proces tworzenia ciasta drożdżowego i samodzielnie pieką słodkie bułeczki.

Czytaj więcej!

ZEBRANIE Z RODZICAMI W GRUPIE II

Informacje o zebraniu na zdjęciu.

Czytaj więcej!

AKCJA CZYTELNICZA W GRUPI II

Akcja czytelnicza w II gr. rozwija się. Chętnych rodziców na czytanie naszym przedszkolakom przybywa. Również proponowane lektury mają różny charakter- od krótkich historyjek po wieloczęściowe opowiadania. Dla każdego coś innego. Tym razem fotograficzna mini relacja ze spotkań z mamami Wiktora, Alicji i Piotrka. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymywały przygotowane niespodzianki (np. w postaci naklejek) albo zadania do wykonania.
Wygląda na to, że propozycja czytelnicza skierowana do rodziców była dobrym pomysłem. Zatem zapraszamy kolejnych czytających i czekamy na kolejne spotkania. Do zobaczenia i... usłyszenia.

Czytaj więcej!

URODZINY OLIWIERA Z GRUPY II

W środę, oprócz przedszkolnego świętowania Wielkanocy, swój ważny dzień miał nasz kolega Oliwier. Było "STO LAT" i składanie życzeń. Oliwier miał dla kolegów słodką niespodziankę. Życzymy koledze zdrowia, radości, dobrych kolegów i ciekawych pomysłów na zabawę.

Czytaj więcej!

MAZURKI W GRUPIE II

MAZUR(k)A czas zacząć, czyli kulinarne przygotowania II gr. do wielkanocnych świąt. A na kulinarnych warsztatach przedświątecznych dzieci postanowiły zmierzyć się z chyba najpiękniejszym wielkanocnym ciastem, czyli mazurkiem. Cały proces twórczy rozłożony był na dwa spotkania. W trakcie pierwszego mali kucharze poznali tradycję wielkanocnych wypieków, różne rodzaje mazurków, oglądali zdjęcia bajecznych i niepowtarzalnych dekoracji mazurkowych smakołyków. Później krok po kroku dzieci przygotowywały ciasto, formowały je, by w trakcie drugiego spotkania udekorować wypieki wg własnych pomysłów. Jak widać na zdjęciach- dzieciom wyjątkowo przypadły do gustu takie smakowite zajęcia i ich efekty. Były bardzo dumne ze swoich słodkich dzieł. Teraz czekają by ozdobić nimi koszyczki ze święconką lub świąteczne stoły. SMACZNEGO!

Czytaj więcej!

TATA DARII CZYTA DZIECIOM BAJKI

Tata Darii czyta dzieciom bajki.

Czytaj więcej!

II GRUPA NA PIERWSZEJ WYJAZDOWEJ WYCIECZCE

II grupa na pierwszej wyjazdowej wycieczce. A miejscem docelowym było gospodarstwo agroturystyczne w Kozielcu.

Czytaj więcej!

CZYTANIE W GRUPIE II

Nasze mamy czytają nam bajki. W wybrane dni w ramach poobiedniej relaksacji chętne mamy czytają II grupie ulubione książki swoich pociech. Jako pierwszą gościliśmy mamę Stasia. Dzięki niej dzieci poznały książkę "Tappi i kocyk Mocyk" o małym Wikingu, do którego trafia tajemniczy kocyk. Kolejne spotkanie z bajkami poprowadziła mama Kajtka. Książką " Z muchą na luzie ćwiczymy buzię" wciągnęła dzieci w wesołe i szalone przygody Muchy Fefe i w zabawy logopedyczne związane z treścią książki. Na koniec spotkania Kajtek z mamą przygotowali dla uważnych i aktywnych słuchaczy niespodzianki w postaci naklejek.
Teraz czekamy na kolejnych chętnych rodziców, bo przecież nie tylko mamy mistrzowsko wciągają swoich milusińskich w ciekawy świat książek. ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej!

DZIECI Z II GRUPY MALUJĄ PALCAMI NA TEMAT "WIOSNA"

Dzieci z II grupy malują palcami na temat "Wiosna".

Czytaj więcej!

INFORMACJE O WYCIECZCE DO KOZIELCA 31. MARCA - GRUPA II

Informacje o wycieczce do Kozielca 31. marca gr. II.

Czytaj więcej!