WIZYTA GRUPY VI W POBLISKIEJ BIBLIOTECE

Przedszkolaki z grupy Vl tym razem wybrały się do zaprzyjaźnionej osiedlowej biblioteki dla dzieci. Czekały tam na nas Panie Agnieszka i Honorata, które przygotowały spotkanie dotyczące Dnia Mamy. W programie były zabawy rytmiczne przy piosence " Pomogę mamusi" i graficzna gra-wyrzucanka "Kwiatek dla mamy". Jak zwykle przedszkolaki miło spędziły czas w przyjaznej przestrzeni biblioteki dla dzieci. Niestety..w tym gronie była to już ostatnia wizyta starszaków. Dzieci podziękowały za wszystkie spotkania ,za tak miłą i ciekawą atmosferę każdego z nich. Jako uczniowie na pewno nie raz zawitają w te znane już sobie progi."

Czytaj więcej!

SEANS "PODWODNY ŚWIAT RAFY KORALOWEJ" W GRUPIE VI

Czytaj więcej!

WYCIECZKA DO FILHARMONII POMORSKIEJ GRUPY VI

W czwartek gr. Vl jak co miesiąc uczestniczyła w spotkaniu z muzykami z filharmonii, ale tym razem w wyjątkowych okolicznościach. A to dlatego, że wybrały się do niezwykłego miejsca, w którym muzyka brzmi najlepiej...do samej Filharmonii Pomorskiej. Najpierw dzieci uczestniczyły w koncercie, później miały okazję przejść się po części obiektu i zobaczyć jego wystrój, w tym dzieła sztuki zgromadzone w jego pomieszczeniach. Miejmy nadzieję, że chociaż dla części z dzieci nie będzie to ostatni kontakt z tą ważną dla naszego regionu placówką kulturalną.

Czytaj więcej!

KOLEJNA WIZYTA GRUPY VI W IPN-ie

Czytaj więcej!

BUDUJEMY ZAMKI W GRUPIE VI

Za nami tematyka o Polsce i o ciekawostkach z nią związanych. Jedną z tych ciekawostek była prezentacja dotycząca 100 najciekawszych zamków , które można spotkać na szlakach turystycznych naszego kraju. Pod wpływem tych pięknych zdjęć dzieci postanowiły zmierzyć się z projektowaniem i budowaniem zamków... z nieużytków. Wyobraźnia i kreatywność została wykorzystana przez dzieci maksymalnie. Pracowano w małych zespołach, w parach lub indywidualnie. Emocji przy tym było co nie miara.. Efekty tych działań można oglądać na wystawce na przedszkolnym holu.

Czytaj więcej!

WYCIECZKA GRUPY VI DO INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ

W VI grupie dzisiaj szczególny dzień. Dzięki uprzejmości Rodziców naszego Kajtka wybraliśmy się w na wycieczkę do Instytutu Pamięci Narodowej. Tam jeszcze przedszkolaków nie było! Spotkanie było dla dzieci wielkim przeżyciem. Tutaj prezentujemy materiał informacyjny opublikowany na stronie IPN Delegatura w Bydgoszczy. Autorem zdjęć jest pracownik instytutu - p. Piotr Wiejak/IPN.
Dziękujemy serdecznie za umożliwienie tak ciekawego spotkania i za udostępnienie materiału fotograficznego
W kolejnym materiale opublikuję kilka ujęć mojego autorstwa- p. Marzena.

Czytaj więcej!

WYCIECZKA GRUPY VI DO IPN C.D.

Tu proponuję Państwu jeszcze kilka..naście ujęć z wizyty w bydgoskiej delegaturze IPN. Moim okiem, moim obiektywem. Warto odwiedzać z dziećmi i takie miejsca. Mam nadzieję, że fotografie oddadzą choć po części emocje towarzyszące dzisiejszej wycieczce.

Czytaj więcej!

GRUPA VI NA WYCIECZCE W SZKOLE

W piątek starszacy z gr. VI udali się na wyjątkową wycieczkę. Jej cekem była Szkoła Podstawowa Nr32 , w której niedługo niejeden z naszych przedszkolaków rozocznie nowy rozdział swojego życia. Dzieci chciały przyjrzeć się jak pracują ich trochę starsi koledzy, jak wyglądają zajęcia i obowiązki pierwszoklasisty. Spotkanie zaczęło się od wizyty na szkolnym boisku i od zabaw sportowych z uczniami, później , już w klasie, dzieci poznały wyposażenie uczniowkiego plecaka- podręczniki, ćwiczenia, niezbędne przybory. Zobaczyły jakprowadzone są zeszyty, jakważne jest staranne pisanie. Później była lekcja czytania, w której zarówno przedszkolacy, jak i uczniowie mieli okazję pokazać swoje umiejętności. Później były zadania do wspólego wykonania. Przedszkolacy byli bardzo przejęci tym spotkaniem, ale wszystkie postawione im zadania wypełnili bardzo dobrze. To była też okazja spotkania z kolegami, z którymi jeszcze w ubiegłym roku bawili się na przedszkolnym placu. Starszakom bardzo podobła się wi

Czytaj więcej!

ZABAWY Z FIGURAMI GEOMETRYCZNYMI W GRUPIE VI

Czytaj więcej!

SPOTKANIE Z CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ Z MYŚLĘCINKA PT. "ZANIECZYSZCZENIE WODY- ZAJĘCIA Z MIKROSKOPEM" W GRUPIE VI

Czytaj więcej!