PROJEKT EDUKACYJNY "WĘDRUJĄCY UL" W GRUPIE V

Poznaliśmy zasady panujące w pasiece, oglądaliśmy budowę ula oraz strój i akcesoria pszczelarza, badaliśmy wygląd i zapach wyrobów tworzonych przez pszczoły, poznaliśmy dokładnie życie pszczół i wiemy już dlaczego jest dla nas tak ważne by je chronić!

Czytaj więcej!

SEANS "PODWODNY ŚWIAT RAFY KORALOWEJ" W GRUPIE V

Czytaj więcej!

GRUPA V W TEATRZE

Wycieczka grupy V do Adrii na spektakl „Teatr cieni baśni Andersena“ - dzieci oglądały baśń Brzydkie kaczątko, Mała syrenka oraz Calineczka, a przy okazji wycieczki utrwaliły wiedzę na temat teatru którą poruszaliśmy w zeszłym tygodniu. Dzieci były zachwycone wycieczką

Czytaj więcej!

METODA PROJEKTU "W WIOSENNYM OGRODZIE" GRUPA V C.D.

Metoda projektu gr. V - w wiosennym ogrodzie c.d. - fasolki, cebulki i trawa wyhodowana przez dzieci w przedszkolu

Czytaj więcej!

METODA PROJEKTU "W WIOSENNYM OGRODZIE" GRUPA V

Metoda projektu - w wiosennym ogrodzie - dzieci poznały budowę roślin, obserwowały proces ich wzrostu, dowiedziały się co jest potrzebne roślinom do wzrostu. A dodatkowo nauczyły się o nie dbać i podlewać ????????????

Czytaj więcej!

ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE W GRUPIE V

Czytaj więcej!

TEMAT "W KINIE I W TEATRZE" W GRUPIE V

Temat: w kinie i w teatrze ???? dzieci tworzyły pracę plastyczną „teatr”, własne pacynki i bawiły się w występy teatralne w sali. Zrobiliśmy także przedszkolne kino ????

Czytaj więcej!

PANIE POLICJANTKI Z KOMISARIATU BYDGOSZCZ ŚRÓDMIEŚCIE W GRUPIE V

Na poniedziałkowych ,zajęciach gościliśmy panie policjantki z Komisariatu Bydgoszcz Śródmieście. Dzieci przypomniały sobie o wszystkich zasadach bezpieczeństwa. Doskonale znały numery alarmowe oraz jak zachować się kiedy zaczepi nas ktoś nieznajomy. Poznały obronne pozycje kiedy zaatakuje nas pies, utrwaliły zasady zachowania na drodze jako pieszy, wysłuchały bajki, miały możliwość pobrania odcisków palców. Na koniec otrzymały odblaski w prezencie oraz cukierki. Dziękujemy mamie Kacpra i Majki za zorganizowane spotkania.

Czytaj więcej!

WARSZTATY WIOSENNE W CASTORAMIE GRUPY V

Dnia 3.04 dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach wiosennych w Castoramie " Majsterkowo". Pani Karolina oprowadziła dzieci po całym sklepie...opowiadała o zagrożeniach.. pokazywała ciekawe miejsca. Każde dziecko ozdabiały doniczkę potem samodzielnie sądziło w niej kwiatka. Na koniec każdy dostał prezent oraz kwiatka do domu...to były bardzo fajne zajęcia. Bardzo dziękujemy tacie Lilki - Panu Arkaduiszowi.

Czytaj więcej!

ZAJĘCIA WIELKANOCNE W GRUPIE V

Dzieci wskazywały i omawiały na ilustracjach tradycje nadchodzących świąt, wspólnie stworzyły koszyczek z najważniejszych symboli wielkanocnych, bawiły się w pisankowe rytmy oraz zatańczyły taniec Kurcząt w skorupkach z kolorowymi chustami. Wspólnie z rodzicami dzieci wykonały kurczaczka z rzeżuchą oraz przestrzennego króliczka. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas! ????????

Czytaj więcej!