6 POMYSŁÓW NA ZABAWY NA LATO

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje dla wszystkich będą przyjemne a zwłaszcza bezpieczne. W tym czasie dzieci chętniej spędzają czas poza domem, bawią się na podwórkach, wzajemnie się odwiedzają. Ulubione zabawy na wolnym powietrzu to: jazda na rowerze, na modnych od kilku lat hulajnogach, rolkach, gra w piłkę. Chcielibyśmy zaproponować Państwu kilka sposobów jak umilić dzieciom wakacyjny czas. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu pt.” Co robić z dziećmi w wakacje? 6 pomysłów na zabawy na lato”. Może pomysły na wakacyjne zabawy spodobają się Państwu i wykorzystacie je bawiąc się z dziećmi.

Czytaj więcej!

ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ CZYTELNICZYCH U DZIECI

Czytanie książek ma ogromny wpływ na dziecko, zwłaszcza w wieku przedszkolnym. To czas, kiedy uczy się ono stałych nawyków zarówno umysłowych, jak i tych związanych z uczuciami. Warto więc zadbać o to, aby miało kontakt z wartościowymi książkami, które nie tylko będą rozwijały ich wyobraźnię i wiedzę o otaczającym świecie, ale także rozwiną pewną pasję, miłość do czytania.

Czytaj więcej!

JAK REAGOWAĆ NA TRUDNE ZACHOWANIA U DZIECI?

Zmiana niepożądanych zachowań u dzieci nie jest łatwym zadaniem. Często wymaga systematycznej pracy, dużej konsekwencji oraz odpowiednich wzmocnień, czyli nagród za pozytywne zachowania. Jak tego dokonać?

Czytaj więcej!

JAK POMÓC DZIECKU ZWALCZYĆ STRES?

Stres w zmiennym natężeniu towarzyszy nam na co dzień i jest konieczny do normalnego funkcjonowania. To stan mobilizacji organizmu potrzebny nam do tego, byśmy stawili czoło zadaniom, wyzwaniom i po prostu życiu. To tak zwany stres pozytywny. Nie jest on wyłącznie domeną osób dorosłych, stresują się także dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym . Zdarza się, że rodzice bagatelizują stresy dziecka, tymczasem mogą one wpływać destrukcyjnie na samopoczucie psychiczne i fizyczne dziecka. Co, jeśli optymalny poziom stresu został przekroczony? Jak możemy pomóc?

Czytaj więcej!

INTERPRETACJA RYSUNKU DZIECKA WG S. SZUMANA

Rysunek dowolny dziecka jest formą ekspresji. Jest to przesłanie, swobodna czynność, wyrażająca się w spontanicznym języku. W pewnym wieku jest potrzebą, gdyż dziecko rysuje to, co czuje i wie, a nie to co widzi. Rysunek dziecka rozpatruje się z punktu widzenia: możliwości rozwojowych, sposobu rysowania i treści.
Rysunek dziecka może być metodą jego poznania. Jak interpretować rysunek dziecka? Można spróbować dokonać samodzielnej interpretacji rysunków. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy ich interpretować w oderwaniu od otaczającej dziecko rzeczywistości.

Czytaj więcej!

WARTOŚCI, KTÓRE SPRAWIAJĄ, ŻE DZIECKO JEST SZCZĘŚLIWE...

Przełom starego i nowego roku skłania do podsumowań, planów. Jest w nich myśl o nas samych, ale i o całej rodzinie. A zatem również o dzieciach, którym chcemy zabezpieczyć jak najlepszą przyszłość. Troska o ich wychowanie, czyli o stworzenie im jak najlepszego „ teraz” będzie owocowało szczęśliwym „kiedyś”. Tym razem proponujemy Wam - drodzy Rodzice - artykuł opublikowany na stronie Piękno Umysłu o tym jak ważne jest wpojenie dziecku 5 ponadczasowych wartości, dzięki którym będzie nie tylko szczęśliwe same ze sobą, ale będzie łatwiej umiało budować znaczące dla siebie trwałe relacje.

Czytaj więcej!

JAK SPĘDZIĆ BOŻE NARODZENIE Z RODZINĄ?

Chcecie, a by czas spędzony z rodziną podczas tegorocznych Świąt był magiczny i wyjatkowy? Szukacie inspiracji i ciekawych pomysłów na aktywność po długim siedzeniu przy stole? Polecam serdecznie artykuł ze strony internetowej: bydgoszcz.naszemiasto.pl Znajdziecie tam kilkanaście pomysłów na zagospodarowanie długich godzin podczas spotkania w gronie najbliższych.

Zapraszam na stronę https://bydgoszcz.naszemiasto.pl/jak-spedzic-boze-narodzenie-z-rodzina-co-robic-w-swieta/ga/c11-4925686/zd/37746124 , a być może w tym roku nie tylko "Kevin sam w domu" umili Wam czas :) Wesołych Świąt!

Czytaj więcej!

JAK ROZIWJAĆ U DZIECKA SKUPIENIE UWAGI?

Edukacja przedszkolna zmierza do „zaopatrzenia" dziecko w konkretne zdolności i umiejętności, które ułatwią mu pozytywny start w szkole. Szereg tych umiejętności zawarty jest m.in. w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego. Jedna z nich, to umiejętność skupienia uwagi. Jest ona niezbędna w zdobywaniu nowej wiedzy, wykonywaniu czynności ucznia, a co za tym idzie, brania przez dziecko czynnego udziału w lekcji.

Czytaj więcej!

MOTORYKA MAŁA I DUŻA

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna i ruchowa człowieka, jego zdolność do wykonywania działań związanych z ruchem. Motoryka mała odnosi się do sprawności dłoni i palców, a motoryka duża do sprawność fizycznej całego ciała. Czym jeszcze się różnią? Co warto o nich wiedzieć? Jakie zabawy pomogą je stymulować i ćwiczyć? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z poniższego artykułu autorstwa mgr Hanny Tańskiej, pracownika Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Czytaj więcej!

ADAPTACJA DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Moment pójścia dziecka do przedszkola to dla niego bardzo ważne wydarzenie. To ogromne wyzwanie nie tylko dla rodziców,ale i dla samego dziecka. Udane włączenie do grupy przedszkolnej ma ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju dziecka. Przystosowanie bowiem należy do tych mechanizmów z których człowiek korzysta przez całe swoje życie.

Czytaj więcej!